Shpëtimi i çdo njeriu: Pija magjike me përbërës natyral që njihet si shërues universal (VIDEO)

Jeta me stres, ushqimi i keq dhe mungesa e aktivitetit fizik ndikojnë në gjumin e mirë që e bëni.

Pagjumësia i pengon shumë njerëz dhe është fakt i njohur që mungesa e gjumit ka efekte negative në përditshmëri, transmeton Telegrafi.

Fillimisht, duhet të flini mjaftueshëm dhe trupi do të relaksohet.

Pija e prezantuar në këtë artikull preferohet të konsumohet pas dreke. Përbërësit e kësaj pije kanë efekt te shkaktarët më të shpeshtë të pagjumësisë, e që janë: tretja e keqe, shtypja e lartë e gjakut dhe stresi.

Përbërësit:

– Një kastravec

– Rrënjë xhenxhefili

– Një limon

– Një mollë e gjelbër

– Nëntë kërcell shpargu

Metodën e përgatitjes e keni në videon e mëposhtme. /Telegrafi/

Shiko tv shqip

Related Posts