“Si nata me ditën”, Berisha tregon çfarë mendon tani për Fatos Nanon

sh-Kryeministri Sali Berisha, duket se pavarësisht kundërshtive të dikurshme, sot e vlerëson Fatos Nanon.

I ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion”, i pyetur nga gazetarët, në një krahasim mes Edi Ramës dhe Fatos Nanos, ish-Kryeministri është shprehur se ndryshimi mes tyre është si nata me ditën.

“Pavarësisht 1000 problemeve që mund të kishte, Fatos Nano tregoi integritetin e një politikani me rrotacionin”, tha Berisha.

Ndërkohë, ai e cilësoi Ramën si puçist dhe një politikan që nuk ka standard, i cili përdhos Kushtetutën.

Berisha tregon çfarë mendon tani për Fatos Nanon on Vidnews.

Shiko tv shqip

Related Posts