Sot mblidhet Kuvendi, votohet emërimi i Ramës si ministër i Jashtëm

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 17:00 në seancën plenare, që shënon hapjen e Sesionit të IV të Legjislaturës së IX të Kuvendit të Shqipërisë.

Në këtë seancë, ndër të tjerat, do të bëhet votimi i dekretit të Presidentit për shkarkimin nga detyra të Ditmir Bushatit dhe emërimin në vend të tij të Kryeministrit Edi Rama, si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme.

Shiko tv shqip

Related Posts