Sporti shqiptar në zi, humb jetën legjenda e futbollit

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme legjenda e Skënderbeut, Milutin Kërçiç në moshën 63 vjeçare.
Ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe nuk arriti ta fitonte dot këtë betejë.

Kërçic ka qenë pjesë e Skënderbeut në vitet 70-80, ndërsa në sezonin 2011 ishte pjesë e klubit në rolin zv.trajnerit në krah të Shpëtim Duros. Një humbje e madhe për futbollin shqiptar, por edhe për atë korçar. Stafi I Newsport.al I shpreh ngushëllimet familjes.

Shiko tv shqip

Related Posts