Të dy ‘live’ në të njëjtën kohë! Rama apo Basha, ja kush po e fiton garën e shikuesve online

Sot është dita më e ngarkuar politikisht, të paktën për audiencën shqiptare. Kryeministri Edi Rama, dhe kreu i PD­-së, Lulzim Basha janë të dy “live” në TV në të njëjtën orë në një moment mjaft të nxehtë ku situatën e ndezi shumë greva në Rinas. Kjo do të jetë edhe përplasja e fortë për audiencën.

Veç atyre që janë të mbërthyer pas ekraneve shumë të tjerë, debatet politike i kanë ndjekur nga rrjetet sociale e sidomos në Facebook, ku bëhet live stream. Rama i cili ka dhe televizionin e tij ERTV, në profilin në Facebook ka më shumë ndjekës.

Shiko tv shqip

Related Posts