“Te porti pas meje bëja punë të rënda fizike”, Politikani shqiptar rikthehet pas 46 vitesh si miliarder (FOTO)

Zv.kryeministri i Kosovës, njëkohësisht një nga biznesmenët më të suksesshëm në mbarë trojet shqiptare, Behgjet Pacolli ndan një postim të veçantë për miqtë dhe ndjekësit.

Në Facebook, Pacolli ka postuar një fotografi nga porti i Hamburgut në Gjermani, duke rrëfyer se 46 vite më parë aty bënte punë të rënda fizike, për të financuar studimet.

“Ishte ndjenjë emocionuese të gjindem prap në këtë vend, tani në një pozicion krejtësisht tjetër dhe jo më si qytetar i Jugoslavisë por qytetar i Republikës së Kosovës”, shkruan ndër të tjera Pacolli, i cili së fundmi ka financuar ndërtimin e një kompleksi me tre pallate në Thumanë, pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorti.

Postimi i plotë:

Ky postim u dedikohet miqve dhe dashamirësve të mi!

Në këtë fotografi shihet porti i Hamburgut, në të cilin para 46 vitesh punoja punë të rënda fizike(trajtimin e anijeve te mallrave) për të financuar studimet e mija.

Ishte ndjenjë emocionuese të gjindem prap në këtë vend, tani në një pozicion krejtësisht tjetër dhe jo më si qytetar i Jugoslavisë por qytetar i Republikës së Kosovës.

Mbrëmë këtu inagurova Konzullaten gjenerale të Republikës së pavarur të Kosovës.

FOTO:

Shiko tv shqip

Related Posts