Temperaturat do të pësojnë ndryshim drastik, çfarë pritet të ndodhë përgjatë dy ditëve në Shqipëri

Gjatë orëve në vijim pritet një përmirësim i situatës meterologjike, duke sjellë ulje të sasisë së reshjeve të dëborës. Por, gjithsesi problematike mbetet era e fortë në det dhe temperaturat e ulëta.

Gjatë natës, temperaturat në vendin tonë do të kapin vlera negative. Kjo situatë me temperatura nën zero gradë do të vijojë edhe përgjatë dy ditëve në të gjithë Shqipërinë, duke krijuar ngrica në pjesën më të madhe të akseve rrugore.

Shiko tv shqip

Related Posts