Toka nuk gjen qetësi! Korriku nis me lëkundje tërmeti, dridhet jugu i vendit. Sa ishte mangnituda dhe thellësia

Toka nuk po gjen qetësinë e duhur, pasi lëkundjet e tërmetit vazhdojnë të ndihen në vend. Në orët e para të mëngjesit të sotëm regjistrohen lëkundjet që janë ndjerë kryesisht në jug të vendit.

Magnituda e tërmetit ishte 3.6 e shkallës Rihter, ndërsa epiqedendra është zhvendosur 17 km larg Çorovodës dhe 33 km larg Korcës.

Lëkundja kishte 0 thellësi, gjë që mund të ketë bërë ndjeshmërinë më të lartë. Lëkundja u raportua në orën 06:23 të mëngjesit, ndërsa nuk janë raportuar dëme materiale.

Shiko tv shqip

Related Posts