Tro.nditet futbolli shqiptar, ndërron jetë në moshën 36 vjeçare futbollisti i njohur

Tro.nditet futbolli shqiptar, ndërron jetë në moshën 36 vjeçare futbollisti i njohur

Dh.imbje dhe humbje e madhe për ish-futbollistin e kombëtares, Skënderbeut dhe Tiranës, Kristi Vangjeli dhe familjen e tij.Vëllai i lojtarit korçar,Pavli, 36 vjeç, është ndarë nga jeta para kohe për arsye shëndetësore. Ai ka qenë futbollist me disa ekipe greke në të shkuarën, mes të cilave edhe me PAOK-un e Selanikut.Ai jetonte dhe punonte në Australi, ku stërviste ekipe moshash. Pavli Vangjeli ka qenë pjesë e moshave të Skënderbeut, për të kaluar më pas te PAOK i Selanikut, U-20.

Ai e nisi karrierën me moshat e Skënderbeut dhe më pas emigroi në Greqi me familjen, ku së bashku me Kristi Vangjelin u formuan si futbollistë në ekipet e Selanikut.

Shiko tv shqip

Related Posts