Xhensila me mesazh prékës për shoqen e ngàshtë: Nuk dua të të hap sërish plàgë

Me datë 7 Gusht, aktori Bes Kallaku bëri një dedíkim prékës për një prej miqve të tij më të ngùshtë që u ndà nga jeta në moshë të re.

‘Làmtumíre shoku im i mire. Vertet te pabésueshme jane ndàrjet prej jetes me njerezoret si ty, me miresine e zemres dhe buzeqeshjen e stàmpuar ne fytyren tende qe làrgon tríshtímin. Por sot tríshtuéshem na ka mbet vec e qeshura jote dhe kujtimet. Kush te ka njohur e di shume mire se c’njeri ishe. I lehte dheu mbí ty, ne paqe shkofsh e pushofsh!’- shkruante Besi në Instagram.

Eugert Lazaj, pronar i “Adorion Palace” u gjet i vdékur në banesë në rréthana të paqarta duke mos u sqàruar nëse rasti ishte vràsje apo vetëvràsje.

E dashur motra ime. E di dhímbjen tende te gjithe ketyre 40 diteve per hùmbjen e gjysmes tende. Gjysem njeri, gjysem fryme. Sado afer mundemi te jemi ne krahun tend, prap ty te mùngon krahu yt. Sa shkelqenit, sa te ndritnin syte. Deri sa vdékja te na ndàje, keshtu thuhet ne dashurite e verteta, dhe keshtu ndodh, keshtu ndodhi! Nuk kam dashur te te hap plàge e as te t’kujtoj dhímbjen. Por sot kur ti e kujton, smundem te rri pa te ngùshellùar se tepermi, edhe pse skam fùqi te te jap fòrce por vec tek Zoti e gjetsh, tek femijet tuaj. E fòrte qofsh, ashtu si dashuria qe kishit!” – është shprehur këngëtarja e njohur në postimin e saj.

Shiko tv shqip

Related Posts