Zbardhet misteri i madh i aeroplanit të zhdukur (VIDEO)

Boeing 777 në fluturimin MH370, në një fluturim nga kryeqyteti malajzian Kuala Lumpurit në Pekin, ishte zhdukur misteriozisht në vitin 2014, transmeton KosovaPress.

Është një nga misteret më të mëdha të aeroplanëve, në të cilën u zhdukën 239 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit.

Tani, Wilson beson se ka gjetur aeroplanin në një xhungël në Kamboxhia, raporton Daily Star.

Megjithatë, Wilson, i cili pretendon të ketë përvojë të gjerë me aplikacionet Google Maps dhe Earth, nuk dëshiron të qëndrojë vetëm në teori, por planifikon të shkojë në xhungël dhe të verifikojë pohimin e tij.

Ai thotë se duke matur përmes aplikacionit Google erdhi në provën se mund të ishte në vendin ku gjeti se mund të ishte zhdukur aeroplani, për shkak se gjatësia e aeroplanit përkon me objektin që Wilson vuri re.

Shiko tv shqip

Related Posts